REKLAMA
REKLAMA

Targowisko w Kozłowie Biskupim będzie zmodernizowane

Autor: sochaczewianin.pl 24 czerwca 2011 11:07

Drożeją opłaty za handel na targowisku w Kozłowie Biskupim. Dodatkowo sprzedawcy będą musieli płacić za rozkładanie towarów na placu. Opłaty za handel nie były zmieniane od 6 lat. Teraz gmina postanowiła je podnieść, m.in. po to, aby uzyskane pieniądze przeznaczyć na modernizację targowiska - pisze sochaczewianin.pl

REKLAMA

Pierwsze nowości wprowadzono już około trzech tygodni temu. To opłata za wjazd pustym samochodem na teren targu (osobowe - 2 zł, dostawcze - 5 zł, ciężarowe - 10 zł). 

Kolejna nowość, jaką przegłosowali radni, to opłaty za sprzedaż z metra kwadratowego powierzchni targu: - Niektórzy sprzedają tylko z samochodów, ale inni rozkładają towary wokół. Jedni zajmują kilka metrów kwadratowych placu, ale są i tacy, którzy rozkładają towar na stu metrach - tłumaczył wójt. Trzeba dodać, że chodzi tylko o sprzedaż artykułów spożywczych i przemysłowych. Nie dotyczy to zwierząt. 

Jak podaje sochaczewianin.pl, na modernizację targowiska gmina planuje pozyskać środki z programu „Mój rynek", przygotowywanego przez Ministerstwo Rolnictwa. Na razie jest on wciąż na etapie projektów. Według założeń, można będzie się starać maksymalnie o milion złotych dotacji, ale trzeba mieć 30 proc. wkładu własnego. Jednak być może nie wszyscy będą mogli sięgnąć po te pieniądze. 

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA