REKLAMA
REKLAMA

TS: hipermarkety i małe sklepy na równych prawach

Autor: Rzeczpospolita 25 marca 2011 09:31

Ochrona małych sprzedawców nie uzasadnia wprowadzenia ograniczeń dla placówek wielkopowierzchniowych - tak wynika z wyroku Trybunał Sprawiedliwości UE z 24 marca 2011 r. Rozpoznawał on skargę Komisji Europejskiej przeciwko Hiszpanii. Obowiązują w niej specjalne regulacje, które utrudniają tworzenie dużych placówek handlowych - pisze Rzeczpospolita.

REKLAMA

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, co do ograniczeń dotyczących lokalizacji i rozmiarów hipermarketów Trybunał przyjął, że mogą one być uzasadnione celami takimi jak zagospodarowanie przestrzenne i ochrona środowiska naturalnego. Na nie właśnie powoływała się Hiszpania.

  • przedsiębiorca 2011-03-29 23:00:05

    Nie chce mi się wierzyć ,że te duże sklepy są zwolnione z podatku dochodowego to skandal to celowe działanie aby zniszczyć małe polskie sklepy takie jest moje odczucie. Co to za kraj który niszczy małe firmy, które są lokomotywa gospodarki.Jeśli to prawda to należałoby to nagłośnić może ten temat znajdzie jakiś odważny dziennikarz.Może kupcy się z krzykną i zaczną protest.Teraz wiem gdzie uciekają duże pieniądze.

  • Księgowy 2011-03-25 17:01:28

    DLACZEGO HIPERMARKETY ,MARKETY SĄ ZWOLNIONE Z PODATKU DOCHODOWEGO ,KTO NA TO ZEZWOLIŁ UCIEKAJĄ Z POLSKI MILIARDY EURO I JAK MAJĄ KONKUROAĆ Z NIMI ZWYKLI PRZEDSIĘBIORCY . CO ZA KRAJ SAM ZEZWALA NA OKRADANIE SIEBIE

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA