PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Ujęto sprawcę serii napadów na sklepy spożywcze

Autor: PAP 11 stycznia 2011 09:41

Policjanci zatrzymali sprawcę serii napadów na sklepy spożywcze na terenie Poznania i podpoznańskich miejscowości. Bandyta wchodził do sklepów zamaskowany, przedmiotem przypominającym broń terroryzował personel i żądał wydania pieniędzy.

Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. Policjanci udowodnili, że 20-latek z Poznania w ciągu kilku dni napadł na dziewięć sklepów spożywczych.

Jak poinformował Romuald Piecuch z biura prasowego wielkopolskiej policji do zdarzeń dochodziło w ostatnim tygodniu grudnia i na początku stycznia.

"Sprawca wchodził do sklepu późnym wieczorem, wykorzystywał moment, gdy na miejscu była tylko jedna osoba z personelu, zakładał kominiarkę i przedmiotem przypominającym broń groził sprzedawcy, po czym żądał wydania pieniędzy. W większości przypadków dostawał je, a następnie uciekał" - powiedział PAP Piecuch.

Kto jest sprawcą napadów, udało się ustalić, gdy mężczyzna po jednym z napadów wsiadł do taksówki. 20-latek wcześniej nie był karany za przestępstwa kryminalne.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania podejrzewanego policjanci znaleźli broń, którą posługiwał się w czasie napadów. Sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11396

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane