UOKiK radzi no co zwracać uwagę podczas świątecznych zakupów

Autor: IAR 4 kwietnia 2012 10:19

Eksperci radzą, żeby robiąc zakupy na święta sprawdzać ceny produktów, datę ich przydatności do spożycia, a kupując niepakowane wędliny - warto zapytać o ich skład. W tym tygodniu w centrach handlowych i na bazarach kupujących jest znacznie więcej niż zwykle, a pośpiech klientów może sprzyjać nieuczciwym handlowcom.

Wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzata Kozak radzi czytać informacje o składzie produktu napisane na opakowaniu. Kupując wędliny sprzedawane luzem - warto zapytać sprzedawcę, co tak naprawdę kupujemy.

Podczas przedświątecznych zakupów często korzystamy z promocji. Małgorzata Kozak radzi, aby również w takich sytuacjach sprawdzać co kupujemy i jaka jest data ważności produktu. Takiej informacji należy poszukać, nawet jeśli jest przykryta nowym opakowaniem z wielkanocnym zajączkiem, czy kurczakiem. Robiąc zakupy warto zabierać paragony, które umożliwią złożenie reklamacji, jeśli kupimy wadliwy towar. Eksperci przypominają, że reklamować można również towary niepakowane w ciągu trzech dni od daty zakupu


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12608

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane