REKLAMA
REKLAMA

W Bydgoszczy handlowcy będą musieli zmienić szyldy

Autor: Gazeta Wyborcza 19 lipca 2010 22:28

Śródmieście Bydgoszczy ma być miejscem całkowitej ciszy reklamowej, podobnie szkoły, uczelnie, skwery, parki i cmentarze. Informacja o pasażach handlowych w bramach będzie usystematyzowana. Przyjmie formę tabliczek jednej wielkości, wykonanych z jednego materiału według określonego kanonu plastycznego - podaje Gazeta Wyborcza.

REKLAMA

 

Póki co handlowcy, walcząc o klientów, "przekrzykują się" więc ordynarnymi w wyglądzie tablicami z informacją np. o rekordowych obniżkach cen.

Nad projektem nowej uchwały pracują wspólnie urbaniści i ratuszowy zespół ds. estetyki z plastykiem miejskim Jackiem Piątkiem na czele. Na przełomie jesieni i zimy ich ustalenia zostaną przekazane radnym pod głosowanie. Staną się częścią miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Dopuszczone będą semafory (reklamy umieszczone prostopadle do budynku), ale tylko stylistycznie dopasowane do historycznych elewacji, czyli np. kute, a także tabliczki szklane lub metalowe z logo lub nazwą firmy. Dla branży gastronomicznej przewidziane są tzw. potykacze w formie menu, o ile nie będą kolidowały z ruchem pieszym i spełnią odpowiednie standardy estetyczne

W następnej kolejności surowe zasady obejmą inne rejony miasta.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA