W których rejonach kraju sklepy najwięcej zyskają na 500+?

Autor: www.dlahandlu.pl za Gfk 18 maja 2016 11:42

W których rejonach kraju sklepy najwięcej zyskają na 500+? fot. shutterstock

Szacowana wartość wsparcia programu 500+ w 2016 roku, czyli w ciągu pierwszych 9 miesięcy funkcjonowania programu, wyniesie prawie 17 mld zł. Dzięki niemu średni wzrost ogólnej siły nabywczej w powiatach wyniesie 2,1% - podaje Gfk.

Wpływ programu 500+ na siłę nabywczą jego beneficjentów jest zróżnicowany pomiędzy poszczególnymi powiatami. Wartościowo największe wsparcie obejmie mieszkańców dużych miast, co jest prostą konsekwencją dużej liczby osób je zamieszkujących. Jednak w ujęciu procentowym wpływ tego wsparcia na wzrost wartości zamożności będzie największy w mniejszych miejscowościach oraz w 87 powiatach rozproszonych w województwach: małopolskim, podkarpackim, lubelskim, mazowieckim i kujawsko-pomorskim.

- Trudno w tej chwili prognozować, jaka część tego zwiększonego dochodu zostanie przeznaczona na wydatki w handlu, natomiast z dużym prawdopodobieństwem można zakładać, iż sklepy zlokalizowane w obszarach o największym przyroście zamożności, będą, drugim po konsumentach, głównym beneficjentem programu. Gdzie dokładniej znajdują się te sklepy? Poniższa mapa ilustruje prawdopodobny rozkład przyrostu siły nabywczej w 380 powiatach - przedstawia GfK.

Mapa do pobrania pod zdjęciem głównym.

Siła nabywcza to przypadający na osobę dochód (w tym wszelkie świadczenia otrzymywane od państwa), jaki pozostaje do jej dyspozycji po odliczeniu podatków i składek na ubezpieczenie społeczne. Wartości siły nabywczej według GfK odpowiadają nominalnemu dochodowi rozporządzalnemu, co oznacza, że wartości nie uwzględniają inflacji.


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12438

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane