W okresie styczeń-sierpień upadłość ogłosiły 623 firmy

Autor: PAP 5 września 2012 09:22

W ciągu ośmiu miesięcy tego roku upadłość ogłosiły 623 firmy, co oznacza wzrost o 23 proc. wobec analogicznego okresu zeszłego roku - podał Euler Hermes.

Z raportu firmy wynika, że w sierpniu ogłoszono o upadłość 76 polskich przedsiębiorstw wobec 56 w sierpniu 2011 r.

- Rosnąca liczba upadłości pociąga za sobą nie tylko skutki finansowe (zatory płatnicze i straty dostawców) ale też dramatycznie rosnącą liczbę osób tracących pracę. O ile zapowiadane w miesiącach wakacyjnych zwolnienia grupowe objąć mają do końca roku ponad 9 tys. osób, to liczba miejsc pracy, jaka zniknęła w wyniku upadłości firm tylko w lipcu i w sierpniu przekroczyła już 10 tys. - napisano.

Euler Hermes to międzynarodowa grupa ubezpieczeniowo-finansowa.

  • JUŻ NIEDŁUGO 2012-09-05 19:20:26

    TERAZ WIDAĆ , ŻE DUŻE FORMATY , KTÓRE MIAŁY PRZEJĄĆ PRACOWNIKÓW Z MAŁYCH SKLEPÓW NIE TYLKO ICH NIE PRZEJĘŁY , ALE DODATKOWO ZMNIEJSZYŁY ZATRUDNIENIE W TEJ DZIEDZINIE HANDLU . DOPROWADZILY DO ZAMARCIA LOKALNEGO HANDLU JAKO PRACODAWCY I KLIENTA DLA INNYCH LOKALNYCH PODMIOTÓW TAKICH JAK TRANSPORT , USŁUGI KSIĘGOWE , ODBIORCY MATERIAŁÓW BIUROWYCH I REKLAMOWYCH . LOKALNE RYNKI ZAMIERAJĄ , CENTRA MIAST PUSTOSZEJĄ , TWORZĄ SIĘ TYLKO DUŻE MOLOCHY HANDLUJĄCE PLASTIKOWYM CHIŃSKIM GÓWNEM ,, PEPCO " CZY TEŻ PLASTKOWĄ ŻYWNOŚCIĄ

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12438

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane