PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

W Sanoku kosztem 3 mln zł przebudowano targowisko miejskie

Autor: PAP 7 sierpnia 2012 09:10

Zakończyła się przebudowa targowiska miejskiego, tzw. "Zielonego Rynku" w Sanoku (Podkarpackie). Inwestycja kosztowała ok. 3 mln zł, z czego 1 mln zł pochodzi ze środków unijnych.

"Powstał nowy, zadaszony obiekt. Handel będzie się tu odbywał w 78 boksach, każdy o powierzchni ok. 11 m kw. z możliwością łączenia boksów ze sobą. Stoiska wyposażone są w instalację elektryczną oraz zamykane opuszczanymi bramami roletowymi. Alejki między pięcioma rzędami stoisk wyłożone zostały kostką betonową. W tylnej części placu, również pod zadaszeniem, stanęło 10 stołów handlowych" - powiedziała rzeczniczka sanockiego magistratu Agnieszka Frączek.

Na targowisku poza obecnie istniejącymi już toaletami, powstała również dodatkowa toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Dotacja na przebudowę sanockiego targowiska pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. Pozostałe środki przeznaczyło miasto.

Sanok nie jest jedynym miastem, gdzie przebudowano targowisko. Na Podkarpaciu dofinansowanie ze środków Unii Europejskich na budowę targowisk dla rolników w 19 gminach wyniesie ponad 13 mln zł.

Targowiska powstają w ramach projektu "Mój rynek", który umożliwia powstanie targowisk we wsiach i miastach liczących do 50 tys. mieszkańców. Według projektu, targowiska muszą spełniać określone standardy: być utwardzone, oświetlone, podłączone do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Muszą także być wyposażone w zadaszone stoiska i miejsca parkingowe.

Głównym założeniem projektu jest stworzenie warunków do sprzedaży bezpośredniej z pominięciem pośredników. Dofinansowane gmin wynosi od 50 do 75 proc. Targowiska mają powstać do końca 2013 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9722

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane