PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

W Warszawie ruszy BioBazar, pierwszy ekologiczny targ

Autor: dlahandlu.pl 14 października 2010 21:13

27 listopada br. roku ruszy w Warszawie BioBazar - pierwszy w pełni ekologiczny targ, na którym sprzedawane będą tylko produkty organiczne z certyfikatem Rolnictwa Ekologicznego. BioBazar będzie się odbywał na terenie dawnej fabryki Norblin, przy ul. Żelaznej 51/53 w każdą sobotę przedświąteczną w godzinach 8 - 17.

Na pierwszym BioBazarze dostępne będą wszystkie produkty ekologiczne: świeże owoce i warzywa, przetwory, wędliny, drób i mięso, nabiał i pieczywo. Będą też ekologiczne choinki, a także ekologiczne zabawki. 

- Idea jest taka, aby stworzyć w Warszawie miejsce, gdzie przyjadą ekologiczni rolnicy z całej okolicy i sprzedadzą owoce swojej pracy konsumentowi - mieszkańcowi stolicy, który żywność zna w zasadzie tylko z supermarketu, nie wie, skąd pochodzi, czym była pryskana, gdzie hodowana. Chcemy dać klientom szansę, by bezpośrednio u rolnika dowiedzieli się, jak hodowana jest np. marchewka, kiedy jest najlepsza, a kiedy jej nie kupować, bo jeszcze nie sezon - mówi Katarzyna Wieczorek, marketing manager BioBazaru.

- Pomysł powstał bardzo niedawno i jeszcze prowadzimy rozmowy dotyczące organizacji. Po niecałym tygodniu negocjacji mamy potwierdzony udział kilkunastu rolników. Rozmawiamy też z instytucjami związanymi z rolnictwem - dodaje Katarzyna Wieczorek

BioBazar ma też liczne zalety w punktu widzenia rolników i wytwórców ekologicznych. Dzięki kampanii i zaletom miejsca przyciągnie liczną grupę odbiorców z Warszawy i okolic - odbiorców o wyższej świadomości ekologicznej i zasobniejszym portfelu. Dzięki stworzeniu
miejsca bezpośredniego dotarcia do odbiorcy redukowane są koszty dystrybucji - to umożliwia zaproponowanie niższych niż w sklepach cen klientowi docelowemu.

Zaletą dodatkową zarówno dla rolników, jak i odbiorców będzie obecność na BioBazarze jednostki certyfikującej i instytucji, które udzielają informacji na temat certyfikatów ekologicznych, procesów certyfikacji, zalet żywności organicznej i różnic między nią a żywnością tradycyjną. Będzie można także uzyskać szczegółowe informacje na temat pozyskania środków unijnych na produkcję ekologiczną i jej promocję.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • mac 2010-10-21 14:47:16

    Sobota przedswiateczna znaczy każda sobota przed swietami bozego narodzenia ;) 27, 4-12, 11-12,18-12.

  • Wrrr 2010-10-19 13:50:05

    WTF jest "każda sobota przedświąteczna"????

  • molo 2010-10-18 19:48:54

    super!

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11109

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane