REKLAMA
REKLAMA

W związku ze zmianą stawek VAT trzeba przeanalizować umowy na 2011 rok

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 14 grudnia 2010 11:00

Firmy, które nie rozpoczęły jeszcze procesu przystosowawczego, powinny rozpocząć go jak najszybciej, tym bardziej że pracy jest sporo. Zmiany obejmują stosowane systemy informatyczne oraz oprogramowanie kas i drukarek fiskalnych. Trzeba też zaktualizować wszystkie cenniki i przeanalizować umowy zawarte na 2011 rok - mówi na łamach Dziennika Gazety Prawnej Bogdan Zatorski kierownik konsultingu w Sage.

REKLAMA

Jego zdaniem przedsiębiorcy, którzy zadbali o to, by w kontraktach znalazły się postanowienia automatycznie podwyższające cenę na wypadek zmian VAT, są w bardzo dobrej sytuacji. W pozostałych przypadkach mogą być potrzebne aneksy do umów.

Przedstawiciel Sage uważa też, że należy dokonać przeglądu oprogramowania. Wiele firm od dawna nie wymieniało swoich systemów, pracując na starszych wersjach. Aktualizacja takich systemów jest procesem złożonym i pracochłonnym. Ważną operacją jest też konwersja baz danych, która musi być przeprowadzona tak, by firma nie straciła swoich informacji historycznych - czytamy w "DGP".


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13077

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA