REKLAMA
REKLAMA

Warszawa organizuje szkolenia dla sprzedających napoje alkoholowe

Autor: UM Warszawa 29 września 2016 12:19

Sporządzanie oświadczeń o wartości sprzedanego alkoholu dla wielu przedsiębiorców stanowi niemałą trudność. Dlatego Urząd m.st. Warszawy zorganizował cykl bezpłatnych szkoleń na ten temat. Pierwsze z nich rusza 12 października.

REKLAMA

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, prowadzone są kontrole działalności gospodarczej przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. W ich trakcie kontrolowana jest zgodność prowadzonej sprzedaży z przepisami ustawy, jak również weryfikowaną są oświadczenia o wartości sprzedanego alkoholu w roku poprzednim. Oświadczenia te stanowią podstawę do naliczania opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu w kolejnym roku. Za przedstawienie w oświadczeniu fałszywych danych ustawodawca przewidział sankcję w postaci cofnięcia zezwolenia.

Kontrole przeprowadzone w 2016 roku wykazały, że aż 89% skontrolowanych przedsiębiorców w oświadczeniach podało nieprawidłowe dane.

Dlatego Wydział Zezwoleń Alkoholowych Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy zorganizował cykl bezpłatnych szkoleń dla wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców. Podstawowym celem szkolenia jest przekazanie informacji, jak uniknąć błędów przy sporządzaniu oświadczeń.

Szkolenia będą odbywały się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna przy ul. Smolnej 4 w Warszawie.

Pierwsze spotkanie, zaplanowane zostało na środę, 12 października, w godz. 10.00-12.00. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc i duży odzew ze strony przedsiębiorców wyznaczono już kolejny termin, tj. wtorek, 25 października, również w godz. 10.00-12.00.

Chętni proszeni są do zgłaszania udziału w szkoleniu na adres: centrum.przedsiębiorczości@um.warszawa.pl.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA