REKLAMA
REKLAMA

Wartość transkacji bezgotówkowych w Polsce wzrosła o 14,4 proc.

Autor: dlahandlu.pl/pr 20 stycznia 2011 14:34

W Polsce wartość transakcji bezgotówkowych dokonanych przy użyciu kart Visa w placówkach handlowo-usługowych w 2010 roku wzrosła w skali rocznej o 14,4 proc., podczas gdy liczba tych transakcji zwiększyła się o prawie 20 proc. przekraczając poziom pół miliarda.

REKLAMA
Polska była jednym z krajów europejskich, w których system Visa rozwijał się najszybciej. Liczba i wartość transakcji bezgotówkowych, których rozwój jest strategicznym celem organizacji Visa Europe, rosła w Polsce w ciągu 12 miesięcy obrachunkowych zakończonych we wrześniu 2010 r. prawie dwukrotnie szybciej niż liczba i wartość transakcji ogółem (czyli z wypłatami gotówki włącznie). Liczba płatności polskimi kartami Visa przekroczyła 547 mln (co oznacza wzrost o 19,7 proc.) natomiast liczba wszystkich transakcji przekroczyła miliard dwadzieścia cztery miliony (wzrost o 10,8 proc.).

Wartość obrotów bezgotówkowych kartami Visa zwiększyła się o 14,4 proc; z kolei wartość obrotów ogółem wzrosła o 6,7 proc.. Pod względem udziału obrotów bezgotówkowych w obrotach realizowanych kartami ogółem Polska jest jednak nadal wyraźnie poniżej średniej europejskiej.

Kluczowe znaczenie dla przyśpieszenia rozwoju płatności bezgotówkowych i zmniejszenia w tym względzie dystansu do krajów Europy Zachodniej ma rozpoczęty w 2010 r. program rozwoju sieci akceptacji Kartą Visa zapłacisz wszędzie, który ma doprowadzić do podwojenia, do 400 tys. w 2015 r., liczby placówek handlowo-usługowych przyjmujących płatności kartami.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA
  • Max

    4,60

  • Śr

    3,11

  • Min

    2,20

» Produkty » Sklepy » Regiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA