REKLAMA
REKLAMA

Więcej ofert pracy w handlu

Autor: dlahandlu.pl/pr 9 marca 2011 10:21

Z początkiem marca w największych internetowych serwisach rekrutacyjnych opublikowano ponad 16 tys. propozycji pracy w handlu.- Na początku marca oferty związane z handlem, sprzedażą i obsługą klienta stanowiły ponad 50 proc. spośród wszystkich 25 tys. propozycji opublikowanych w naszym serwisie - mówi Beata Szilf-Nitka, dyrektor generalny internetowej giełdy pracy infoPraca.pl.

REKLAMA
 - W stosunku do marca ubiegłego roku odnotowaliśmy ponad 108-procentowy wzrost liczby ofert pracy handlu. Jest to spektakularny przyrost, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że wyniki z marca 2010 stanowiły blisko 36 proc. spadek w porównaniu z pierwszymi miesiącami 2009 roku. Rosnąca liczba pracodawców z sektora handlowego sygnalizuje silne ożywienie w gospodarce - dodaje.

Z analizy infoPraca.pl wynika, iż najwięcej ofert pracy dla handlowców czeka na mieszkańców Mazowsza, Wielkopolski, Śląska i Małopolski. Najtrudniej zostać handlowcem w województwach: świętokrzyskim, podlaskim, lubuskim i warmińsko-mazurskim. Chętnych nie brakuje - na jedno miejsce pracy z branży handlowej aplikuje średnio 80 kandydatów.

Najczęściej poszukiwani są przedstawiciele handlowi oraz sprzedawcy terenowi - ponad 35 proc. opublikowanych ofert pracy skierowanych jest do tej grupy zawodowej. Propozycje dla sprzedawców sklepowych, kasjerów, doradców klienta, konsultantów ds. sprzedaży oraz telemarketerów stanowią niespełna 20 proc. ofert.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA