Wiejskie sklepy nie przestrzegają przepisów o cenach

Autor: www.dlahandlu.pl 14 czerwca 2012 10:52

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Łodzi przeprowadził kontrole w 60 sklepach zlokalizowanych w małych miejscowościach oraz na terenach wiejskich. Efektem kontroli było ujawnienie nieprawidłowości w 49 sklepach czyli w 82 % placówek objętych kontrolą.

Celem tych kontroli było dokonanie oceny prawidłowości funkcjonowania placówek detalicznych w zakresie legalności i rzetelności działania, a także przestrzegania przepisów regulujących zasady obrotu towarowego oraz przepisów prawa żywnościowego.

W 23 placówkach przedsiębiorcy posługiwali się przyrządami pomiarowymi z nieaktualnymi bądź bez cech legalizacji, w 35 placówkach stwierdzono nieprzestrzeganie przepisów o cenach.

Nieprawidłowości polegały na: nieuwidocznieniu wywieszek cenowych - w 30 placówkach, nieoznaczeniu towaru ceną w sposób bezpośredni na opakowaniu - w 5 placówkach, niepodaniu cen jednostkowych - w 35 placówkach oeraz niepodaniu nazw handlowych oraz jednostek miar do których odnoszą się uwidocznione ceny - w 13 placówkach.
 


WYBRANE DLA CIEBIE



BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12608

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane