Wniosek o upadłość Żabki zostanie cofnięty

Autor: www.dlahandlu.pl 21 września 2012 12:28

Żabka Polska poinformowała, że do Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto wpłynęło pismo o cofnięcie wniosku o ogłoszenie upadłości spółki oraz o umorzenie postępowania w tej sprawie. Były ajent spółki przyznał, że jego wcześniejszy wniosek był bezzasadny.

Przypomnijmy, wniosek złożył Krzysztof Kobusiński, prowadzący firmę handlowo-usługową Kobus, były ajent, który zarządzał sklepem Żabki w Trójmieście. Według informacji z sierpnia wierzytelność opiewa na 44 tys. złotych i dotyczy rozliczeń między ajentem a spółką Żabka Polska.

Krzysztof Kobusiński przesłanym w sierpniu br. do redakcji oświadczeniu napisał: "Rozmowy z firmą Żabka Polska Sp. z o.o. trwające od stycznia 2012r. do 24.08.2012r. nie przyniosły żadnego efektu. W dniu 16.08.2012r. firmę Żabka Polska Sp. z o.o. drogą e-mail poinformowałem o wysłaniu wniosku wierzyciela o ogłoszenie upadłości do Sądu Rejonowego w Poznaniu. Wniosek został złożony w związku z moim roszczeniem wynikającym z tytułu wzajemnych rozliczeń na podstawie dokumentów księgowych na kwotę 44 815,87zł. oraz roszczeń odszkodowawczych co w sumie daje kwotę ponad 120 000,00 zł. W postępowaniu przed Prokuraturą Rejonową w Gdyni byłem tylko raz przesłuchiwany w charakterze świadka na przełomie kwiecień/maj 2012r. i do dnia dzisiejszego nie przedstawiono mi żadnych zarzutów".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Zorg 2013-02-04 12:51:04

    Poprzednie próby udowodnienia żabce działalności na szkodę ajentów zakończyły się umorzeniami. Cytat z uzasadnienia prokuratora - "W Polsce istnieje swoboda zawierania umów, a prawo nie zabrania kontraktów niekorzystnych dla jednej ze stron, o ile nie wykorzystują one przymusowego położenia któregoś z kontrahentów. Zdaniem prokuratury – i wydaje się, że jest to opinia dość dobrze uargumentowana – do takiej sytuacji w wypadku ajentów nie doszło, ponadto mieli okazję zapoznać się z warunkami współpracy podczas szkolenia przygotowującego do prowadzenia sklepu. Nie mogą zatem zasłaniać się trudną sytuacją życiową czy niewiedzą o zasadach współpracy. Uzasadnienie samo w sobie jest bardzo ciekawe, jednak jego dokładne omówienie wymagałoby dużo miejsca; podstawowa dla nas informacja w nim zawarta jest taka, że żadnego przestępstwa wobec ajentów nie popełniono. Decyzja o umorzeniu śledztwa, która zapadła 31 grudnia 2008 r., oznacza, że system agencyjny stosowany przez spółkę Żabka Polska SA jest zgodny z obowiązującym prawem i de facto kończy prokuratorskie batalie ajentów."

    Kto podpisze świstek papieru zwany umową współpracy z siecią żabka skazuje się na poważne problemy. Umowa daje pełną swobodę kontrolowania ajenta przez sieć. Mając w perspektywie ponoszenie kosztów w kwocie min. 10 tyś zł miesięcznie i nie mając wpływu na wysokość marży ajent naraża siebie i poręczyciela weksla na poważne problemy finansowe. Żabka to jeden z bardziej niebezpiecznych systemów ajencyjnych w Polsce

  • Zero 2012-12-20 14:09:11

    Już 100 osób przystąpiło do pozwu i kolejni z dnia na dzień dopisują sie do niego. Ajenci twierdzą, że licencjodawca wpędził ich w długi i domagają się odszkodowania. Konkretnie za to, że „Żabka narzuciła takie warunki współpracy, które wbrew obietnicom uniemożliwiały prowadzenie zyskownego biznesu”.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10924

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane