REKLAMA
REKLAMA

Wolne w Trzech Króli niezgodne z konstytucją?

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 18 października 2010 10:43

Według Ministerstwa Pracy ustawa ustanawiająca święto Trzech Króli dniem wolnym od pracy może być niezgodna z konstytucją - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

REKLAMA
Zdaniem resortu pracy zmiany w ustawie mogą być niezgodne z art. 66 ust. 2 konstytucji, który gwarantuje pracownikom prawo do określonych w ustawie dni wolnych od pracy. Skutkiem przyjęcia proponowanego przez Sejm rozwiązania będzie też różny wymiar czasu pracy dla pracowników zatrudnionych u różnych pracodawców, a nawet dla poszczególnych grup pracowników zatrudnionych u tego samego pracodawcy.

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA