Wybór kasy fiskalnej warunkuje liczba transakcji

Autor: dlahandlu.pl 19 maja 2010 09:25

Decydując się na zakup kasy fiskalnej, sprzedawcy powinni wziąć pod uwagę ilość dokonywanych codziennie transakcji. - Jeśli sklep wydaje około 100 paragonów na dobę, wystarczające będzie prostsze urządzenie, które można nabyć za około 2 tys. zł - mówi Marcin Malczewski, z P.P.H.U. Noma-System z Kielc.

Jeśli sklep jest częściej odwiedzany przez klientów, będzie musiał zainwestować w droższą kasę fiskalną. - Zgodnie z wymogami Ministerstwa Finansów, każdy towar na paragonie musi mieć nazwę, stawkę VAT i cenę. Jeśli sklep dysponuje dużą ilością produktów, potrzebuje kasy zdolnej zaprogramować większą liczbę kodów towarowych - wyjaśnia Marcin Malczewski.
I dodaje, że urządzenie, powinno funkcjonować co najmniej przez pięć lat. - Wiele zależy od użytkownika. Dlatego wybór kasy powinien być również dostosowany do rodzaju prowadzonej działalności. Np. dla piekarni proponujemy kasy zabezpieczone specjalnymi osłonami. Wszystko po to, by do wnętrza urządzenia nie dostała się mąka - wyjaśnia przedstawiciel firmy Noma-System.

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12608

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane