REKLAMA
REKLAMA

Za odtwarzanie muzyki w sklepie trzeba płacić

Autor: Gazeta Podatkowa 8 czerwca 2010 10:43

Osoby prowadzące działalność handlową muszą liczyć się z tym, że jeśli w lokalu odtwarzana jest muzyka, to mogą zgłosić się do nich przedstawiciele organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i zażądać podpisania umów licencyjnych oraz zapłaty za publiczne odtwarzanie utworów - przypomina Gazeta Podatkowa.

REKLAMA

Za korzystanie z utworu polegające na jego publicznym udostępnianiu trzeba uzyskać zgodę. W praktyce sprowadza się to do podpisania umów licencyjnych z organizacjami zbiorowego zarządzania (m.in.: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS; Związek Producentów Audio-Video ZPAV; Związek Stowarzyszeń Artystów Wykonawców STOARTi; Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP) na publiczne odtwarzanie muzyki i uiszczania z tego tytułu określonych w umowie tantiem.

Bez konieczności podpisywania umów licencyjnych i uiszczania tantiem wolno korzystać z utworu, jeżeli nie łączy się z tym osiąganie korzyści majątkowych. Puszczanie muzyki z płyt CD czy plików mp3 nie wchodzi w ten zakres.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA