Żabka otworzyła w tym roku 366 sklepów

Autor: www.dlahandlu.pl 19 grudnia 2012 09:16

Żabka otworzyła w tym roku 366 sklepów

W 2012 roku Żabka Polska powiększyła liczbę sklepów Żabka oraz Freshmarket o 366 nowych placówek, potwierdzając dynamiczną ekspansję na rynku polskim. 366. sklep otwarty w tym roku to Żabka przy ul. św. Marcin w Poznaniu. W 2013 roku sieć sklepów Żabka oraz Freshmarket przekroczy liczbę 3 tys. sklepów.

-Nawet w okresie spowolnienia gospodarczego rozwijamy się dynamicznie. Od kilku lat notujemy jeden z najwyższych wzrostów sprzedaży na rynku. W 2013 roku przewidujemy dalszy rozwój organiczny oraz akwizycyjny, jest to bowiem jeden z kluczowych elementów naszej długofalowej strategii, wspieranej inwestycyjnie przez Fundusz Mid Europa. Dążymy do tego, aby za 5 lat nasze sieci liczyły blisko 5 tys. placówek. 366 sklep otwarty w tym roku potwierdza, że jesteśmy na dobrej drodze, by to osiągnąć - mówi Jacek Roszyk, prezes zarządu Żabka Polska.

Firma zapowiada również przyspieszenie rozwoju sieci Freshmarket. W 2012 roku liczba tych sklepów przekoczyła 200, natomiast w 2013 roku wzrośnie do ponad 400 placówek.

- Freshmarket ma olbrzymi potencjał rozwoju, dlatego w przyszłym roku podwoimy liczbę sklepów tej sieci- dodaje Prezes Jacek Roszyk.

Firma Żabka Polska jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience, prowadzonych pod markami Żabka i Freshmarket.

 

  • Dodo 2012-12-20 14:10:17

    Zdaje sie że pijarowcy żabki robia co moga by zachować dobry wizerunek sieci. Jednak to juz nie wystarczy. Forum i blog ajentów ujawnia kolejne "przegięcia właściciela tej sieci" No i to co spędza sen z powiek pana prezesa Roszyka pozew ajentów i byłych ajentów tej sieci. Juz 100 osób przystąpiło do pozwu i kolejni z dnia na dzień dopisują sie do niego. Ajenci twierdzą, że licencjodawca wpędził ich w długi i domagają się odszkodowania. Konkretnie za to, że „Żabka narzuciła takie warunki współpracy, które wbrew obietnicom uniemożliwiały prowadzenie zyskownego biznesu”.

  • xyz 2012-12-20 09:58:11

    sprawdźcie ile sklepów żaba zamknęła w tym samym czasie. Jak ajent zmienia sklep, to też jest liczone jako nowe otwarcie.

    Jak na sklepie zmienia sie ajent, bo stary zrezygnował - też liczone jako nowe otwarcie itd.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12313

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane