Zakaz handlu w niedziele mógłby ożywić sprzedaż w sklepach osiedlowych

Autor: dlahandlu.pl 6 maja 2010 07:47

Zakaz handlu w niedziele mógłby ożywić sprzedaż w sklepach osiedlowych

Wprowadzenie zakazu handlu w niedziele jest jednym z bardziej kontrowersyjnych tematów. Choć rządzący zapowiadają podjęcie działań, od lat nic nie zmieniło się w tej kwestii. Zdaniem Grzegorza Szymczaka, prezesa sieci sklepów spożywczych Agap, zamknięcie sklepów w ten dzień tygodnia byłoby dla przedsiębiorców dobrym rozwiązaniem. - Nie sądzę, by wpłynęło to na zmniejszenie obrotów. Wręcz przeciwnie, uważam, że sklepy osiedlowe zanotowałyby wyższą sprzedaż.

Prezes Agapu przypuszcza, że kupujący chętniej robiliby zakupy w pozostałe dni tygodnia. - Odwiedzaliby chętniej placówki znajdujące się w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Tymczasem wielu klientów poświęca weekend na zaopatrzenie domu w produkty spożywcze. Zazwyczaj korzystają wtedy z oferty supermarketów, kupując przy okazji dużo niepotrzebnych rzeczy.
Kiedy sklepy były nieczynne w niedziele, sytuacja handlu tradycyjnego była bardziej korzystna. Nasza sieć stara się zwracać uwagę konsumentów na ten problem. Temat poruszamy w wydawanym przez nas regionalnym miesięczniku konsumencko-społecznym A-zetka - podsumowuje Grzegorz Szymczak.
  • Matka Polka 2010-05-08 21:34:59

    zakaz handlu w niedziele jest konieczne dla zaprzestania wyscigu szczurów,i ozywienia zycia rodzinnego,zyskaja na tym nasze dzieci,beda mogły troche czasu spedzic z własnymi rodzicami.

  • radek 2010-05-06 16:17:33

    aha, czyli "rządzący" i Pan Prezes Agapu wiedzą lepiej co dla konsumentów jest najlepsze niż oni sami....? elegancko...

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12469

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane