REKLAMA
REKLAMA

Zamieszanie z handlem obwoźnym w Nysie

Autor: radio.opole.pl 31 sierpnia 2015 09:37

Gmina w ramach uporządkowania miejsc handlowych chce skupić wszystkie kramy na miejskim targowisku i bocznej płycie stadionu Stali, który z nim sąsiaduje. Oznacza to przesiedlenie zarówno tzw. targu bułgarskiego, jak i handlujących starociami z placów usytuowanych przy ul. Asnyka, wzdłuż krajówki - podaje radio.opole.pl.

REKLAMA

Radni miejscy zdecydowali uchwałą, że ci kupcy, którzy nie zechcą się przenieść na targowisko miejskie, zapłacą 50 zł za metr kwadratowy powierzchni handlowej. Zdaniem handlujących kwota jest zaporowa, a takie przetasowania nie będą służyły rozwojowi handlu.

Na miejskim targowisku i płycie stadionu obowiązywałyby symboliczne opłaty – 2 zł 50 gr, a nawet 2 zł, jeśli kupiec wcześniej zarezerwuje miejsce.

Burmistrz Kordian Kolbiarz przekonuje, że w taki sposób rozpoczyna centralizację handlu obwoźnego w Nysie, zapowiadał także kompleksowy remont i przebudowę targowiska miejskiego.

Uchwała radnych  wprowadzająca zaporowe kwoty od miejsc handlowych poza targowiskiem miejskim, ma obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13520

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA