REKLAMA
REKLAMA

Zmiana ustawy: kupcy będą płacili więcej

Autor: Rzeczpospolita 11 lutego 2011 09:51

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, przyjęcie przez sejmowe komisje Finansów Publicznych oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej zmian do ustawy o podatkach i opłatach lokalnych wywołało poruszenie wśród kupców.

REKLAMA

To zasługa poprawki zgłoszonej przez poseł Bożenę Szydłowską do senackiego projektu nowelizacji. Zdaniem handlujących na targowiskach propozycja doprowadzi do ich podwójnego opodatkowania i będzie niezgodna z konstytucją - pisze Rzeczpospolita.

Jak podaje gazeta, projekt ustawy stanowi wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 8 grudnia 2009 r. Trybunał uznał, że art. 15 ust. 2a ustawy o podatkach i opłatach lokalnych jest niekonstytucyjny z uwagi na nieprecyzyjnie określony w nim przedmiot opodatkowania. Przepis ten wyłącza bowiem spod opłaty targowej sprzedaż dokonywaną w budynkach lub w częściach budynków, z wyjątkiem targowisk pod dachem oraz hal używanych do targów, aukcji i wystaw. Posłowie postanowili więc, opłacie targowej nie będzie podlegała tylko sprzedaż dokonywana w budynkach lub w ich częściach. Zgodzili się też na wykreślenie art. 16 zwalniającego z opłaty targowej sprzedających na targowiskach, którzy są podatnikami podatku od nieruchomości w związku z przedmiotami opodatkowania położonymi na targowiskach.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12425

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA