PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

ZP PPS: Ograniczenie sprzedaży alkoholu nie rozwiąże problemów społecznych

www.portalspozywczy.pl 26 lutego 2016 16:43

Problemów związanych z niewłaściwym zachowaniem ludzi pod wpływem alkoholu nie rozwiąże ograniczenie ilości wydawanych koncesji - przekonuje Aneta Jóźwicka, przewodnicząca komitetu ds. społecznej odpowiedzialności ZP PPS oraz Corporate Relations Director Diageo Polska.

Przedstawicielka Diageo Polska powołała się na przykład Krakowa. W pobliżu Rynku Głównego od wielu lat występuje problem w postaci różnego rodzaju ekscesów wywoływanych przez ludzi, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu. Jednym z pomysłów na ograniczenie skali tego zjawiska jest zmniejszenie ilości punktów sprzedaży napojów wysokoprocentowych.

- Podczas konsultacji społecznych zaprosiliśmy do Krakowa specjalistów z Wielkiej Brytanii, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami w rozwiązywaniu tego typu problemów. Z ich praktyki wynika, że najlepiej działają programy wielostronne, a więc polegające nie tylko na ograniczaniu liczby koncesji. W przeciwnym razie ludzie nadal będą sięgać po alkohol, ale nielegalny - dodaje.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11493

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane