REKLAMA
REKLAMA

ZPAV: Sklepy i restauracje za odtwarzanie muzyki zapłaciły 12 mln zł

Autor: PAP 3 maja 2010 20:01

ZPAV: Sklepy i restauracje za odtwarzanie muzyki zapłaciły 12 mln zł

W ciągu pięciu ostatnich lat blisko ośmiokrotnie wzrosła liczba podmiotów, które zawarły umowę za Związkiem Producentów Audio Video (ZPAV) na legalne odtwarzanie muzyki. W ubiegłym roku, już 8500 firm w blisko 15 tys. lokali ma prawo do odtwarzania muzyki.

REKLAMA

Wysokość wpływów za zeszły rok wyniosła 12 mln złotych. Według prognoz na 2010 rok wartość opłat sięgnie 16 mln zł przy 13500 umów i objętych nimi 20 tys. lokali. Najnowszy raport Związku Producentów Audio Video pokazuje, że z roku na rok wzrasta świadomość przedsiębiorców na temat konieczności regulowania opłat za korzystanie z muzyki w lokalach. Właściciele coraz częściej przekonują się, że legalna muzyka jest opłacalna, gdyż kreuje pozytywny wizerunek firmy.

"Obecność muzyki w sklepach, barach, restauracjach i lokalach usługowych zaczyna być coraz częściej postrzegana jako ważny środek pozyskiwania i utrzymania klienta. Uchylenie się zaś od opłat, jak każde inne nieuprawnione korzystanie z cudzej własności, może grozić poważnymi konsekwencjami - zarówno karnymi, jak i finansowymi." - mówi Bogusław Pluta.

Każdy podmiot gospodarczy, wykorzystujący w swojej działalności muzykę, zobligowany jest do odprowadzania stosownych opłat na rzecz Organizacji Zbiorowego Zarządzania (OZZ), reprezentujących twórców, wykonawców i producentów. Obowiązujące w naszym kraju stawki za publiczne odtwarzanie muzyki ustalone są na średnim europejskim poziomie.

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA