Jesteś tutaj:   Duży format » Wiadomości
Małgorzata Bożym, www.dlahandlu.pl  |  25-03-2011, 07:43
Lidl wybuduje w Brzozówce nowe centrum dystrybucyjne
Lidl Polska wybuduje nowe centrum dystrybucyjne w Brzozówce (gmina Lisia Góra). Będzie to obiekt o powierzchni zabudowy 39 902 mkw. z częścią administracyjno-socjalną, drogą dojazdową, wewnętrznym układem dróg i placów manewrowych wraz z infrastrukturą techniczną.

Centrum powstanie przy ulicy Leśnej w Brzozówce. W połowie lutego władze gminy Lisia Góra stwierdziły brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Sieć zwróciła się do gminy w tej sprawie na początku listopada 2010 roku. 

W Polsce znajduje się pięć centrów dystrybucyjnych sieci Lidl, które mieszczą się w Jankowicach k. Tarnowa Podgórnego, Gliwicach, Strykowie, Rusocinie k. Pruszcza Gdańskiego oraz najnowsze, uruchomione w 2009 r., w Legnickim Polu. Najnowsza hala ma 35 tys. mkw. i jest jedną z największych i najnowocześniejszych w Polsce. Magazyn w Legnickim Polu obsługuje sklepy na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego.

Jak już podawaliśmy pod koniec ubiegłego roku za gazetą "Nowy Wyszkowiak", firma ma w planach również inwestycję w kompleks hal magazynowych w Turzynie, tuż przy węźle rozpoczynającym obwodnicę Wyszkowa.

 

POLECAMY W SERWISACH