REKLAMA
REKLAMA

W Polsce można już płacić zbliżeniowo, nie tylko kartą, ale i telefonem

Autor: dlahandlu.pl 31 lipca 2012 12:02

Visa Europe udostępniła aplikację mobilnych płatności zbliżeniowych Visa payWave w polskiej wersji językowej, która jest gotowa do wdrażania przez banki członkowskie na smartfonach działających w technologii NFC.

REKLAMA
Visa, sieć Orange i jeden z polskich banków członkowskich Visa uruchomił aplikację w specjalnej szacie graficznej związanej z Igrzyskami Olimpijskimi Londyn 2012 na smartfonie Samsung Galaxy S III.

Mobilna aplikacja Visa umożliwia dokonywanie płatności w placówkach handlowo-usługowych wyposażonych w terminale z czytnikami zbliżeniowymi, gdzie będzie należało zbliżyć telefon, by zapłacić za towar. Kwoty powyżej 50 zł będą wymagały PIN-u, o ile właściciel telefonu zdecyduje się na takie rozwiązanie. Aplikacja umożliwia śledzenie historii transakcji dokonanych telefonem.

 Visa Europe przewiduje, że w 2020 r. ponad połowa wszystkich transakcji Visa będzie dokonywana z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. 25 banków w Polsce wyemitowało do tej pory ponad 6,5 mln zbliżeniowych kart Visa, których można używać w ponad 70 tys. terminali zarówno w mniejszych sklepach, jak i w placówkach ogólnopolskich sieci detalicznych.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA