150 produktów BIO marki własnej w sklepach Intermarché

Autor: www.dlahandlu.pl 30 września 2015 12:11

Intermarché poszerza linię produktów BIO. - To odpowiedź na zmieniające się trendy żywieniowe i coraz większą świadomość Polaków w kwestii prawidłowego odżywiania – klienci coraz chętniej sięgają po zdrowe i ekologiczne produkty - tłumaczy sieć.

Na półkach sklepowych Intermarché (w zależności od formatu sklepu) można obecnie znaleźć blisko 150 produktów BIO marki własnej w tym żywność, kosmetyki i produkty chemii gospodarczej. W tym roku na półki trafiły takie artykuły jak nasiona konopii i spirulina (bogate w białko sinice). Obecnie produkty te mają 0,32 proc. udziału w całej sprzedaży sieci Intermarche, ale przyrost tej kategorii to 30 proc. rdr.

Produkty z gamy BIO są opatrzone specjalnym oznaczeniem (certyfikatem), obowiązującym w Unii Europejskiej dla produkcji i produktów rolnictwa ekologicznego.

Wartość rynku produktów ekologicznych w Polsce szacowana jest na prawie 600 milionów złotych. Kwota ta zwiększa się o blisko 30% proc. rocznie. Szacuje się, że w 2015 roku krajowy rynek produktów ekologicznych będzie wart blisko 1 miliard złotych.

Do Intermarche należą obecnie 224 supermarkety. Od Początku 2015 roku sieci udało się otworzyć 7 placówek.


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12313

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane