PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

2013 rokiem ekspansji modowych sieci handlowych

Autor: dlahandlu.pl 28 stycznia 2013 19:50

Pomimo spowolnienia gospodarczego sieci handlowe działające w Polsce są pozytywnie nastawieni do 2013 roku. Sieci handlowe planują nowe punkty sprzedażowe oraz silny rozwój franczyzy.


- W 2013 r. firma Wojas zamierza działać dwutorowo, jeśli chodzi o rozwój sieci. Z jednej strony planujemy kolejne otwarcia, z drugiej zaś remodeling istniejących salonów. Chcielibyśmy, aby sieć sprzedaży poszerzyła się do końca roku o około 10 nowych punktów - mówi Sławomir Strycharz, dyrektor finansowy Wojas.

Bogdan Nowicki, dyrektor sprzedaży detalicznej Gatta zdradza, że jego firma rok 2013 chce zakończyć z kilkunastoma dodatkowymi salonami, ale w głównej mierze będą rozwijać system współpracy oparty na franczyzie. - Liczba sklepów na koniec 2012 to łącznie 100, z czego 5 to salony franczyzowe. W 2013 roku planujemy nowe otwarcia, z przewagą franczyzowych - twierdzi Bogdan Nowicki z Gatta.

- W tym roku planujemy 15 nowych otwarć i remontów w koncepcji Premium. Jak zawsze stawiamy na topowe lokalizacje i nowe inwestycje z potencjałem rozwoju. W najbliższym czasie zostanie otwarty salon Sizeer w CH M1 w Markach oraz rozpoczniemy remont salonu Sizeer w CH Janki - informuje o planach rozwojowych Katarzyna Kamińska-Nobis, Administration and Leasing Director, Marketing Investment Group. - Intensywnie rozwijamy również koncept 50Style, planujemy około 15 otwarć tych sklepów, głownie na zasadach franczyzy - dodaje K. Kamińska-Nobis.

Również Gatta postanowiła stworzyć kilka obiektów w koncepcji Premium. - Dokonujemy stopniowej rearanżacji dobrze funkcjonującego salonu Gatta na nowy koncept Premium (np. Manufaktura, Magnolia Park, Galeria Krakowska) - mówi Bogdan Nowicki, dyrektor sprzedaży detalicznej Gatta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11446

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 508972

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane