REKLAMA
REKLAMA

2016 rokiem Eurocashu? Spekulacje na temat Żabki nie są bezzasadne

Autor: www.dlahandlu.pl 8 czerwca 2016 12:19

2016 rokiem Eurocashu? Spekulacje na temat Żabki nie są bezzasadne fot. Eurocash

Spekulacje na temat zakupu Żabki przez Eurocash nie są bezzasadne, ponieważ sieć sklepów convenience dobrze wpisuje się w strategię spółki. Jednakże sama transakcja nie jest taka oczywista. Uzgodnienie konsensusu cenowego pomiędzy inwestorami Żabki i Eurocashem może zająć dużo czasu, poza tym nie możemy przewidzieć stanowiska UOKiK w sprawie tak dużej konsolidacji na rynku systemów franczyzowych - komentuje dla serwisu dlahandlu.pl Andrzej Wojciechowicz, szef firmy doradczej FMCG Business Consulting.

REKLAMA

- Spółka Eurocash jest niewątpliwie jednym z liderów polskiego rynku FMCG, jej szerokie portfolio spółek operacyjnych zapewnia dywersyfikację przychodów i elastyczność inwestycyjną, co jest istotne dla jej akcjonariuszy. Obecnie większość spółek detalicznych wyraźnie spowolniła swoją ekspansję z powodu niepewnej sytuacji około biznesowej czyli uchwalonego podatku czy zapowiadanej ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Stosowane przez Eurocash rozwiązania franczyzowe w sektorze detalicznym uchronią spółkę przed podatkową degradacją przychodu i zysku. Jest to niewątpliwie pewien przywilej dający dodatkowy impuls do ekspansji rynkowej - podkreśla nasz rozmówca.

Zdaniem Andrzeja Wojciechowicza, spekulacje rynkowe na temat zakupu ,,Żabki’’ przez Eurocash nie są bezzasadne, ponieważ sieć sklepów convenience dobrze wpisuje się w strategię spółki. Jednakże uzgodnienie konsensusu cenowego pomiędzy inwestorami może zająć dużo czasu. - Poza tym nie możemy przewidzieć stanowiska UOKiK  w sprawie tak dużej konsolidacji na rynku systemów franczyzowych - dodaje Andrzej Wojciechowicz.

- Biorąc pod uwagę nasycenie rynku modelami dyskontowymi, konsolidacja w sektorze convenience i małych supermarketów jest dobrym remedium na podtrzymanie wzrostów sprzedaży i utrzymanie akceptowalnej marży. Eurocash to wyważony i poważny gracz na rynku FMCG, bez wątpienia będzie umacniał i rozszerzał swój w nim udział w sposób bezpośredni (sklepy detaliczne) i pośredni (dostawy hurtowe) - podsumowuje nasz rozmówca.

2016 rok może należeć do spółki Eurocash. Jak już pisaliśmy, w ciągu 3 pierwszych miesięcy bieżącego roku firma zainwestowała w spółki o łącznych przychodach 1,6 mld zł.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA