REKLAMA
REKLAMA

5 sposobów na "uratowanie" Tesco. Jednym z nich sprzedaż operacji w Europie Wschodniej

Autor: dlahandlu.pl na podstawie The Telegraph 17 grudnia 2015 10:21

W okresie 12 tygodni zakończonym 6 grudnia, przychody Tesco obniżyły się o 3,4 proc., przede wszystkim z powodu mniejszej liczby klientów. Eksperci wskazują na 5 sposobów, które mogą pomóc sieci powrócić na ścieżkę wzrostu. Jednym z nich jest pozbycie się biznesów w Europie Wschodniej.

REKLAMA

Brytyjski portal The Telegraph przygotował zestawienie rozwiązań, które pomogą Tesco wyjść na prostą.

Pierwszym z nich jest sprzedaż "rozpraszających" części przedsiębiorstwa. Program obejmuje sprzedaż nierentownych spółek zależnych jak Giraffe i Harris + Hoole, jak również biznesów w Tajlandii oraz operacji w Europie Wschodniej. - Chociaż zagraniczne oddziały mogą okazać się opłacalne, odwracają uwagę od podstawowej działalności i generowania środków pieniężnych, które mogą być wykorzystane do wzmocnienia sieci - czytamy w portalu.

Drugim krokiem jest uświadomienie sobie, że koncentrowanie się na markach nie działa. Konsumenci nie są tak bardzo przywiązani do konkretnych brandów, chcą sprawdzonych produktów (dobry chleb, dobry ketchup z pomidorów). Nacisk Lewisa na brandy nie jest obecnie wskazany.

Trzeci krok to opracowanie jak zarządzać dużymi nieruchomościami (w szczególności hipermarketami). Poprzednik Lewisa spędził dużo czasu wymyślając jak zapełnić puste przestrzenie w dużych sklepach (kawiarnie itp.) Te rozwiązania nie sprawdziły się. Tesco powinno skupić się na podstawowych działalnościach detalicznych. 

Czwarte rozwiązanie to większa przejrzystość. Krytycy wskazują na fakt, że prezes Lewis składa pewne obietnice, ale się z nich nie wywiązuje.

Ostatni krok to budowanie marki Tesco. Sieć musi znaleźć sposób na to, aby klienci chcieli robić tam zakupy, nie tylko ze względu na wygodę czy kampanie marketingowe.

 

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA