REKLAMA
REKLAMA

7,7 mln zł straty Baltony w pierwszym półroczu 2014 r.

www.portalspozywczy.pl 23 sierpnia 2014 11:31

Spółka Baltona wypracowała w I półroczu 2014 r. 155,7 ml zł przychodów ze sprzedaży wobec 97,9 mln zł przychodów w analogicznym okresie 2013 r. Strata spółki wyniosła 7,7 mln zł, podczas gdy rok wcześniej wyniosła 3,5 mln zł.

REKLAMA
Baltona, spółka, która dysponuje największą siecią sklepów wolnocłowych na lotniskach, opublikowała wyniki finansowe za I półrocze 2014 r. Przychody grupy wzrosły w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, podobnie jak strata netto.
Działalność grupy charakteryzuje się znaczącą sezonowością popytu, rentowności i sprzedaży. Wynika to ze specyfiki branży lotniczej i związanej z tym sezonowości ruchu lotniczego. Grupa odnotowuje najniższą sprzedaż w okresie od listopada do kwietnia, a najwyższą w okresie od maja do października. W rezultacie przychody I kwartału są z reguły znacząco niższe. Zjawisko sezonowości ma wpływ na marże i wyniki finansowe realizowane w poszczególnych miesiącach i kwartałach oraz wpływa na zróżnicowane zapotrzebowanie grupy na kapitał obrotowy - czytamy w raporcie spółki Baltona.

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA