REKLAMA
REKLAMA

70 proc. Polaków deklaruje, że odwiedza centra handlowe dla przyjemności

Autor: dlahandlu.pl 1 czerwca 2011 13:21

Jak wynika z badania GfK Polonia i Jones Lang LaSalle Polacy regularnie odwiedzają 2,3 a nawet 4 wybrane centra handlowe w mieście i 57 proc. badanych deklaruje, że robi to raz na tydzień lub częściej.

REKLAMA

70 proc. mieszkańców dużych miast deklaruje, że zakupy ubrań i obuwia traktuje jako dobry sposób na relaks. Jednocześnie Polacy odwiedzają galerie handlowe także bez wyraźnego celu, aby poszukać okazji cenowych lub nowości.

Obecnie inwestorzy centrów handlowych i najemcy dostrzegli potencjał także w mniejszych miastach poniżej 100 tys. mieszkańców i tam rozwijają swoją ofertę. Kuszeni są zarówno rosnącą siłą nabywczą mieszkańców tych miast, pojawianiem się nowej powierzchni handlowej, mniejszą konkurencją i niższymi stawkami czynszu. W miastach do 100 tys. populacji czynsze w galeriach handlowych wynoszą 23-31 euro za mkw. za miesiąc a w Warszawie jest to 75-85 euro.

W 2011 zostanie oddanych do użytku 580 tys. nowej powierzchi handlowej. W kolejnym roku będzie to ok. 550 tys. nowoczesnej powierzchni najmu. Na rynku rośnie znaczenie obiektów z galerią handlową kosztem obiektów, gdzie dominującą rolę odgrywał hipermarket.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA