REKLAMA
REKLAMA

800 mln funtów na remonty sklepów Tesco

Autor: Financial Times 13 kwietnia 2012 17:48

800 mln funtów na remonty sklepów Tesco

Nowy szef Tesco Philip Clarke, jest pod presją, musi przyciągnąć więcej klientów do sklepów w Wielkiej Brytanii i uspokoić inwestorów. Jak informuje "Financial Times" firma ma zamiar zmniejszyć liczbę otwarć wielkoformatowych sklepów, skupiając się na rozwoju mniejszych konceptów. Szczegóły nowej strategii będą znane w przyszłym tygodniu

REKLAMA

Analityk Nomura, przyznaje, że ograniczenie otwierania sklepów wielkoformatowych pozwoli spółce na znaczne zmniejszenie wydatków w tym roku.

Z drugiej strony Tesco planuje zwiększenie wydatków na rozwój e-handlu (szczególnie w obszarze oferty produktów non-food), serwisów typu "click and collect", a także bardzo dynamiczny rozwój sieci sklepów typu convenience.

Brytyjski operator planuje także przeznaczyć znaczne fundusze na odświeżenie działających sklepów i rozwój działów ze świeżymi produktami. Firma JP Morgan Cazenove szacuje, że Tesco może wydać prawie 800 mln funtów na program remontowy w ciągu najbliższych dwóch lat.

Niektórzy duzi inwestorzy Tesco obawiają się jednak, że działania, które mają być ogłoszone w przyszłym tygodniu nie będą wystarczająco dużym impulsem dla firmy, która odnotowała najgorsze wyniki sprzedaży od dziesięcioleci. Obawiają się, że powrót do "dobrych czasów" zajmie sieci kilka lat.

Tesco odmówiło komentarza na temat wszelkich aspektów nowej strategii.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA