Adam Manikowski został dyrektorem zarządzającym Tesco Polska

Autor: dlahandlu.pl 23 kwietnia 2015 17:11

Dyrektorem zarządzającym Tesco w Polsce został mianowany Adam Manikowski. Pracę w Tesco rozpoczął w styczniu 2013 r. jako dyrektor operacyjny w Chinach, zaś od lipca 2014 piastował stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych Tesco Polska.  Przed dołączeniem do Tesco pracował jako dyrektor marketingu w Jeronimo Martins, gdzie odpowiadał m.in. za proces rebrandingu sieci Biedronka. Jest absolwentem studiów MBA Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign.

Przypomnijmy, z końcem marca z Tesco Polska odszedł Ryszard Tomaszewski,  który był prezesem zarządu sieci w Polsce przez ostatnich 9 lat, zaś w Tesco stworzono jeden zespół zarządzający czterema rynkami w Europie Centralnej, czyli Polską, Czechami, Słowacją i Węgrami, na którego  czele stanął David Morris, dotychczasowy prezes czeskiego oddziału brytyjskiej sieci. Nowy zarząd wspierać będą zespoły lokalne w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.


Sieć Tesco zarządza ok. 1000 sklepów w Europie Centralnej, w tym Polsce siecią ok. 450 hiper- i supermarketów. Na Słowacji działa ponad 150 placówek Tesco, a na rynkach czeskim i węgierskim po około 200.

  • Gregu 2015-04-25 16:51:28

    Eleo, a co ma piernik do wiatraka. Miejsca zarządzania jest obojętne..... tylko nie można zmieniać strategii co parę lat. Tesco w Polsce przespało ofensywę dyskontów (które już dawno przestały byc dyskontami), cenową rewolucje w supermarketach, cięło koszty personelu, aż w ich sklepach nie było kogokolwiek sie spytać o cokolwiek, a ponadto miało chyba największe dziury na półkach ze wszystkich noramlnych sieci.

  • Eleo 2015-04-24 21:06:09

    Tesco jest zarządzane z Krakowa, zamiast z Warszawy, i to jest ten problem który uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie tego molocha moim zdaniem.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12469

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane