PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Advent chce w przyszłym roku przeprowadzić w Polsce co najmniej jedną inwestycję

Autor: PAP 11 grudnia 2012 17:16

Fundusz private equity Advent International, który przejął Eko Holding, chce przeprowadzić w przyszłym roku w Polsce co najmniej jedną inwestycję - poinformowała w rozmowie z PAP Monika Morali-Efinowicz, partner i dyrektor zarządzający Advent International.

Morali-Efinowicz poinformowała, że jest kilka sektorów, w które fundusz najchętniej inwestuje: handel detaliczny i dobra konsumenckie, usługi finansowe i dla biznesu, ochrona zdrowia i farmacja, telekomunikacja, media i technologie oraz przemysł i spółki produkcyjne.

Advent dysponuje regionalnym funduszem o wartości 1 mld euro dedykowanym w całości krajom Europy Środkowej i Wschodniej, w tym Polsce.
"Fundusz dedykowany Europie Środkowo-Wschodniej inwestuje na czterech dużych rynkach regionu: Polsce, Turcji, Ukrainie i Rumunii, oraz pokrywa Czechy, Słowację, Węgry, kraje bałtyckie i Bałkany. Polska jest w tym gronie jednym z najbardziej znaczących rynków, duża część środków jest inwestowana właśnie tutaj. W ostatnich latach do Polski trafiało ok. 30-40 proc. środków z tego funduszu" - powiedziała dyrektor.
Poinformowała, że Advent planuje inwestycje zazwyczaj na średnio 4-5 lat, a wyjście z inwestycji może nastąpić na różne sposoby np. poprzez sprzedaż udziałów inwestorowi strategicznemu, finansowemu lub wyjście przez giełdę. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11193

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane