REKLAMA
REKLAMA

Advent chce w przyszłym roku przeprowadzić w Polsce co najmniej jedną inwestycję

Autor: PAP 11 grudnia 2012 17:16

Fundusz private equity Advent International, który przejął Eko Holding, chce przeprowadzić w przyszłym roku w Polsce co najmniej jedną inwestycję - poinformowała w rozmowie z PAP Monika Morali-Efinowicz, partner i dyrektor zarządzający Advent International.

REKLAMA

Morali-Efinowicz poinformowała, że jest kilka sektorów, w które fundusz najchętniej inwestuje: handel detaliczny i dobra konsumenckie, usługi finansowe i dla biznesu, ochrona zdrowia i farmacja, telekomunikacja, media i technologie oraz przemysł i spółki produkcyjne.

Advent dysponuje regionalnym funduszem o wartości 1 mld euro dedykowanym w całości krajom Europy Środkowej i Wschodniej, w tym Polsce.
"Fundusz dedykowany Europie Środkowo-Wschodniej inwestuje na czterech dużych rynkach regionu: Polsce, Turcji, Ukrainie i Rumunii, oraz pokrywa Czechy, Słowację, Węgry, kraje bałtyckie i Bałkany. Polska jest w tym gronie jednym z najbardziej znaczących rynków, duża część środków jest inwestowana właśnie tutaj. W ostatnich latach do Polski trafiało ok. 30-40 proc. środków z tego funduszu" - powiedziała dyrektor.
Poinformowała, że Advent planuje inwestycje zazwyczaj na średnio 4-5 lat, a wyjście z inwestycji może nastąpić na różne sposoby np. poprzez sprzedaż udziałów inwestorowi strategicznemu, finansowemu lub wyjście przez giełdę. 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12425

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA