Advent ma pakiet kontrolny Eko Holdingu. Fundusz chce rozbudować sieć detaliczną

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 29 października 2012 11:59

Ecorse Investments, spółka pośrednio kontrolowana przez fundusze zarządzane przez Advent International Corporation (Advent) ogłosiła, że ma ponad 60 proc. akcji Grupy EKO Holding.


Wezwanie Ecorse na zakup 100 proc. akcji Grupy potrwa do 29 października 2012 roku. Zgodę na przeprowadzenie transakcji wyraził UOKiK. Spółka Ecorse Investments wcześniej zniosła konieczność uzyskania zgody tego organu, jako warunku niezbędnego do pomyślnego zamknięcia wezwania.

- Tak jak zapowiadaliśmy, kontrolny pakiet akcji pozwoli nam na przeprowadzenie w EKO Holdingu we współpracy z zarządem spółki, jej pracownikami i innymi akcjonariuszami zmian, które są niezbędne do jej dalszego rozwoju i zapewnienia wzrostu na bardzo konkurencyjnym rynku. Zamierzamy poprawić ofertę dla klientów, wprowadzić do spółki najwyższe światowe standardy operacyjne oraz rozbudować jej sieć detaliczną - powiedział Tamas Nagy, partner w funduszu Advent International.

- Obecnie Grupa EKO składa się z ponad 20 spółek działających w bardzo różnych segmentach rynku. Wierzymy, że model biznesowy skoncentrowany na działalności podstawowej oraz aktywne zaangażowanie właścicielskie będą podstawą przyszłego sukcesu firmy. EKO musi skupić swoje wysiłki na zwiększeniu skali i możliwości działalności związanej z prowadzeniem supermarketów. To właśnie dlatego strategia Adventu przewiduje uproszczenie struktury spółki, sprzedaż aktywów niestanowiących działalności podstawowej i umożliwienie zarządowi koncentracji uwagi i potrzebnych zasobów wyłącznie na poprawie konkurencyjności spółki na tym niezwykle trudnym rynku - dodał Paweł Ryszkiewicz, dyrektor w funduszu Advent International.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11022

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane