REKLAMA
REKLAMA

Advent zamknął wezwanie na sprzedaż akcji Eko Holding. Spółka zostanie wycofana z giełdy

Autor: www.dlahandlu.pl 30 października 2012 13:20

Advent zamknął wezwanie na sprzedaż akcji Eko Holding. Spółka zostanie wycofana z giełdy

Ecorse Investments, spółka pośrednio kontrolowana przez fundusze zarządzane przez Advent International Corporation ogłosiła, że wczoraj pomyślnie zamknęła wezwanie na sprzedaż akcji EKO Holding, osiągając do końca dnia 29 października zapisy odpowiadające w sumie 97,98% ogólnej liczby akcji.

REKLAMA
Zgodnie z harmonogramem przewidzianym w wezwaniu na sprzedaż akcji Eko Holding, zostało ono zamknięte 29 października. W ramach wezwania akcjonariusze złożyli zapisy na sprzedaż w sumie 47,632,553 akcji, co stanowi 97,98% udziału w kapitale spółki. Sprzedaż 62,14% akcji została już rozliczona, a pozostałe zapisy zostaną rozliczone w najbliższych dniach zgodnie z informacją podaną w wezwaniu.

Celem Ecorse Investments jest wykup akcji należących do pozostałych akcjonariuszy i osiągnięcie progu 100% akcji w kapitale EKO Holding oraz wycofanie spółki z publicznego obrotu.

- Osiągnięty próg prawie 98% akcji pozwoli na sprawne wycofanie spółki z obrotu publicznego i natychmiastowe przystąpienie do realizacji założonej przez Advent strategii. Wierzymy, że czas odgrywa istotną rolę w warunkach zaostrzonej konkurencji, z jaką mamy do czynienia na rynku handlu detalicznego. Jako aktywny i zaangażowany akcjonariusz, Advent zamierza skupić się na restrukturyzacji oraz rozwoju sieci poprzez wzrost organiczny, jak i przez akwizycje komentuje Tamás Nagy, Partner w Advent Internationa.

Ecorse Investments nabyła większościowy pakiet akcji w Eko Holding już w dniu 23 października br., a 29 października br. poinformowała o przekroczeniu progu 60% nabytych akcji. 35,84% zapisów na sprzedaż pozostałych akcji zostało zebranych przez Ecorse Investments 29 października, w ostatnim dniu wezwania, po podniesieniu ceny akcji do 7 złotych.

- Celem Adventu od zawsze jest budowanie wartości przedsiębiorstw i ich strategiczna transformacja we współpracy z menedżerami, założycielami firm i współinwestorami. Dowodem na nasz sukces są nie tylko wyniki spółek portfelowych, ale również długoletnie relacje z partnerami biznesowymi. Wierzymy, że model biznesowy skoncentrowany na działalności podstawowej oraz aktywne zaangażowanie właścicielskie będą podstawą przyszłego sukcesu spółki EKO Holding. Zamierzamy aktywnie wspierać spółkę w przeprowadzeniu niezbędnych działań, które doprowadzą do wzrostu jej wartości i wzmocnienia jej pozycji rynkowej - powiedział Paweł Ryszkiewicz, dyrektor w Advent Internationa.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA