REKLAMA
REKLAMA

Afera wokół marek własnych wody w sieciach Tesco i Asda

Autor: gazeta.pl 20 sierpnia 2012 23:05

Brytyjskie media podały informację, że brytyjskie sieci supermarketów Asda i Tesco sprzedawały wodę mineralną pod własną marką, która pochodzi prosto z kranu. Przedstawiciele obu koncernów, choć początkowo zaprzeczali, w rezultacie przyznali się do procederu. Zaznaczają jednak, że ich woda przechodzi przez szereg filtracji. W Polsce Tesco nie sprzedaje wody z kranu. Nawet ta pod własną marką Tesco jest mineralna lub źródlana - czytamy w gazeta.pl.

REKLAMA

Brytyjskie dzienniki, w tym "The Telegraph", "Independent" czy "Daily Mail" ustaliły, że wody sprzedawane w cenie 17 pensów za dwa litry (około 88 gr) pochodzą prosto z brytyjskich kranów. Różnice w cenie pomiędzy wodami znanych firm a tymi sprzedawanymi przez supermarkety są na tyle duże, że ich zdaniem nie jest to możliwe, aby pochodziły z naturalnego źródła. Do tego brytyjskie dzienniki podkreślają, że w przypadku napełniania butelek wodą z kranu oba supermarkety notowałyby przychody rzędu 2,5 tys. proc. na dwóch litrach wody. Według stawek brytyjskich wodociągów dwa litry wody kosztują jedną trzecią pensa.

Przedstawiciele supermarketu Tesco początkowo zaprzeczali doniesieniom brytyjskiej prasy, podając, że ich woda pochodzi ze źródła we Francji. Jednak ostatecznie skapitulowali i przyznali, że woda nalewana jest z kranu. Everyday Value Still Water, brana jest prosto z miejskich wodociągów. Koncern zaprzecza jednak, że woda nalewana jest prosto z kranu. Najpierw jest ona odchlorowywana, filtrowana i dopiero potem trafia do butelek.

Jak ustaliła gazeta.pl w rozmowie z przedstawicielami Tesco Polska, woda Everyday Value sprzedawana jest wyłącznie w Wielkiej Brytanii. - Wody sprzedawane w Polsce pochodzą z ujęć głębinowych. Na półkach w Tesco można kupić wyłącznie wody mineralne i źródlane. Tesco Value dostępna w Polsce pochodzi m.in. z ujęć w Jordanowie i Krynicy - mówi Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska. - Nie ma obaw, że woda z Wielkiej Brytanii trafi do Polski. Jednak i woda w tym kraju jest bezpieczna dla zdrowia i przeszła etapy filtrowania i oczyszczania - dodaje Sikora.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA