Agropaczka.pl: Rynek sprzedaży bezpośredniej produktów lokalnych będzie się rozwijał

Autor: www.dlahandlu.pl 14 kwietnia 2014 13:48

Serwis Agropaczka został uruchomiony w październiku 2013. - Projekt spotyka się uznaniem producentów, są jednak dwie główne przeszkody. Dużym problemem jest niezbyt przychylne polskie prawo, przez co producenci zwyczajnie nie chcą "wychodzić z szarej strefy", a tym samym rozwijać swoich drobnych biznesów. Drugą barierą jest często spotykana sezonowość. Branża lokalnej żywności w okresie zimowym jest mniej aktywna, stąd też mniej dynamiczny rozwój projektu. Wielu spośród zainteresowanych zadeklarowało przystąpienie do projektu na wiosnę 2014 - mówi Tomasz Prażuch z Agropaczki.

- Ideą przewodnią jest pomóc producentom lokalnej żywności w sprzedaży ich produktów. Agropaczka nie jest jednak pośrednikiem a partnerem w promowaniu gospodarstw czy małych rodzinnych firm na lokalnym rynku. Zapewniamy obsługę techniczną (np. stronę internetową) oraz pomoc marketingową  - mówi Tomasz Prażuch.

- Wierzymy, że rynek sprzedaży bezpośredniej produktów lokalnych będzie się w Polsce rozwijał. Na zachodzie funkcjonuje ten model z powodzeniem. Musi się jednak zmienić odrobinę mentalność i przyzwyczajenia konsumentów. Spotkaliśmy się z sytuacjami, gdzie potencjalni klienci zwyczajnie nie wierzyli, że mogą przez internet zamówić 30 wiejskich jaj czy słoik miodu i na następny dzień zostanie im to dostarczone pod drzwi bez dodatkowych opłat. Kiedy jednak sprawdzą dostawcę, następnym razem zamawiają więcej i polecają produkty znajomym. Musi to być jednak świadomy klient, tzn. taki, który chce żywności smacznej, zdrowej i nieskażonej górą chemicznych polepszaczy. Cieszy fakt, że takich ludzi jest coraz więcej. Widać to choćby w sklepach tradycyjnych, kiedy po przeczytaniu etykietki produkt odkładany jest na półkę. Takiej świadomości ludzie dopiero się uczą, dlatego w serwisie został opracowany dział z poradami o tym np. jaki miód spożywać najlepiej - dodaje nasz rozmówca.


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12453

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane