REKLAMA
REKLAMA

Aldi na wojnie cenowej

Autor: retailgazette.co.uk 15 lutego 2016 13:01

Aldi rusza z nową falą obniżek cen na brytyjskim rynku w odpowiedzi na konkurencję ze strony sieci Morrisons. Niemiecki dyskonter prowadzi politykę utrzymywania przewagi cenowej w wysokości do 38 proc. w stosunku do Morrisons, który niedawno obniżył ceny jako część inicjatywy "Crunch Morrisons". W ten sposób Aldi chce zdyskredytować konkurenta i przyciągnąć klientów z powrotem do swoich sklepów.

REKLAMA

- Nasze przesłanie do klientów jest jasne: nikt nie zagrozi naszej pozycji lidera niskich cen. Sklepy Aldi oferują najniższe ceny w całej Wielkiej Brytanii. Naszą sieć stać na inwestowanie w ceny, mamy wypracowane długoterminowe kontrakty z dostawcami  - powiedział CEO Aldi Matthew Barnes. 

W ostatnich latach Aldi i Lidl konsekwentnie zwiększają udziały w brytyjskim rynku kosztem rywali. Sieci oferują ogromne zniżki, a ich polityka katalizuje "wojnę cenową". Rękawicę próbują podjąć rodzime sieci supermarketów - cenowo chcą się zbliżyć do przeciwników, a mogą to osiągnąć jedynie poprzez obniżanie kosztów.

Według Kantar Worldpanel, w ciągu 12 tygodni do 3 stycznia 2016 r Aldi miał 38-proc. przewagę nad Morrisons jeśli chodzi o średni koszyk zakupowy. W stosunku do Tesco ta przewaga cenowa wyniosła 39 proc., a w stosunku do Adsa - 33 proc. Przewaga nad siecią Waitrose, która znajduje się na drugim biegunie cenowym, wyniosła aż 84 proc. 

W tym roku Aldi chce otworzyć ponad 80 nowych supermarketów w Wielkiej Brytanii i zwiększyć liczbę sklepów do 700. 

Aldi i Lidl pojawiły się w Wielkiej Brytanii 10 lat temu.

  • herbatnik 2016-02-15 15:30:11

    Niższe ceny = niższa jakość! To ślepa ulica. Fałszowanie herbaty, kawy, pieczywa , nabiału... Wszystko zgodne z "normą" tylko czy ten co tą "normę" zatwierdza chce to badziewie Jeść? NIE. Wybiera inną żywność.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12365

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA