Aldik kosztem 3.5 mln zł otwiera sklep w Warszawie. W tym roku planuje uruchomienie 10 placówek

Autor: www.dlahandlu.pl 31 stycznia 2014 13:27

Aldik kosztem 3.5 mln zł otwiera sklep w Warszawie. W tym roku planuje uruchomienie 10 placówek

Jak już informowaliśmy sieć supermarketów Aldik otworzyła pierwszy sklep w stolicy. Jest to największy do tej pory sklep sieciowy, w powstanie którego zainwestowano 3,5 mln złotych. Położony we wschodniej części miasta przy ul. Kondratowicza 39 sklep zapewni pracę 50 osobom.

- W Polsce przychodzi konkurować nie tylko z miejscowymi sklepami, ale też silnymi markami międzynarodowych sieci handlu detalicznego. Zatem zapoczątkowanie działalności na tym rynku wiązało się z poznaniem miejscowego rynku oraz nawyków tutejszych nabywców. Pozytywna ocena wyników po pierwszym roku działalności pozwoliła na rozpoczęcie rozwoju sieci i właśnie otwieramy pierwszy sklep dla mieszkańców Warszawy. Mamy nadzieję, że nasze starania o zadowolenie oczekiwań klientów zostaną docenione i jeszcze w tym roku drzwi przed klientami otworzą następne sklepy spod znaku Aldik ‒ mówi dyrektor generalny Maxima Grupe Mindaugas Bagdonavičius.
Maxima kupiła sieć supermarketów Aldik w lutym 2012 r. Sieć składała się z 21 sklepów, piekarni i zakładu cukierniczego. W ciągu dwóch lat działające na terenie województwa lubelskiego i podkarpackiego placówki stopniowo ulegały zmianom - część z nich poddana została całkowitej renowacji, w innych, w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, dokonano przesortowania asortymentu towarów.
- Kupujący w każdym kraju najbardziej cenią sobie rodzimą produkcję. Dlatego też, na etapie kształtowania asortymentu świeżych produktów spożywczych, podobnie jak w innych krajach, dajemy pierwszeństwo lokalnym producentom. Stworzony na potrzeby klientów asortyment świeżych wyrobów stanowi mocną stronę naszej sieci, którą zamierzamy konsekwentnie rozwijać także w przyszłości ‒ komentuje M. Bagdonavičius. Jego zdaniem, oferta produktów przemysłowych została utworzona w oparciu o listę najbardziej atrakcyjnych pozycji dostępnych w sklepach Maxima w krajach bałtyckich.

Sieć supermarketów Aldik w 2013 r. odnowiła 6 sklepów w Lublinie i 1 w Biłgoraju. W tym roku planowana jest renowacja kolejnych 8 oraz otwarcie 10 nowych sklepów z czego część - w Warszawie.
  • euGENIUSZ 2014-02-01 19:30:48

    Panie i Panowie, czym się tu podniecać, że kolejny sklep powstaje? Operatorzy spożywczy co roku zwiększają liczbę swoich placówek i co roku mają większe plany nowych otwarć. Takie betonowanie rynku prowadzi do obniżania rentowności wszystkim graczom, co najbardziej odczuwają pracownicy, zwłaszcza ci szeregowi.

  • myślący 2014-01-31 23:18:27

    No i Litwini potrafią zrobić biznes w Polsce, i im sie opłaca?

  • hard 2014-01-31 15:05:10

    całkiem nova opcja na zakupy coś innego nisz biedronka czy lidl

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12737

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane