REKLAMA
REKLAMA

Amazon pozwany za zakupy dokonane przez dzieci

Autor: wyborcza.biz 16 lipca 2014 09:46

Amerykańska Federalna Komisja Handlu pozwała Amazona do sądu. Za to, że pozwalał dzieciom na zakupy w sklepie z aplikacjami. Za podobną praktykę został ukarany Apple - informuje wyborcza.biz.

REKLAMA
Sklep pozwalał dzieciom na nielimitowane zakupy bez wiedzy i zgody rodziców. Nieautoryzowane transakcje, które zawierały dzieci, można przeliczyć na miliony dolarów.

FTC w propozycji ugody postawiła firmie Jeffa Bezosa kilka warunków. Informacje o możliwości zakupów wewnątrz aplikacji mają być lepiej widoczne z perspektywy klienta, do wszystkich zakupów ma być wymagane hasło, procedura zwrotów ma być łatwiejsza. Zdaniem FTC aż do czerwca Amazon nie wymagał świadomej zgody kupujących.

Amazon propozycję ugody odrzucił. I zapowiedział, że nie ma zamiaru niczego zmieniać, bo jego praktyki "od początku były zgodne z prawem". Za tą twardą postawą kryją się pieniądze. Takie dodatkowe zakupy to zwykle kwestia kilku dolarów. Nie wszystko idzie do autora aplikacji. Mniej więcej 30 proc. zysków trafia do Amazona jako operatora sklepu. 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA