REKLAMA
REKLAMA

AmRest myśli o ograniczeniu działalności w Rosji

Autor: Parkiet 29 września 2014 10:37

Trwają kontrole w ponad 100 lokalach McDonald's, a AmRest zastanawia się, czy nie ograniczyć aktywności na tamtejszym rynku - informuje parkiet.com.

REKLAMA

Agresywna polityka Rosji wobec Ukrainy sprawiła, że Zachód nałożył na Rosję szereg sankcji. Ta jednak nie pozostaje dłużna. Na celowniku jest amerykański gigant McDonald's. Zamkniętych zostało już 8 lokali. Oficjalny powód zamknięcia? Kontrole sanitarne. Jednocześnie amerykańska sieć informuje, że nadal trwają kontrole w ponad 100 innych placówkach.

Mocną pozycję w Rosji ma też firma, notowana na warszawskiej giełdzie - AmRest. To operator marek KFC i Pizza Hut. Jak się okazuje na przekór zawirowaniom politycznych w regionie trend wzrostowy w dywizji rosyjskiej utrzymuje się. Dwucyfrowe wzrosty sprzedaży w restauracjach porównywalnych marki KFC świadczą o silnym popycie na naszą ofertę produktową. Jak dotąd spółka nie spotkała się z utrudnieniami w prowadzeniu działalności wynikającymi z napiętej sytuacji między Rosją, a Ukrainą. Zarząd przygląda się bacznie rozwojowi wydarzeń w tym regionie w celu ograniczenia ryzyka działalności, poprzez dostosowanie poczynań do zmieniających się warunków - informuje parkiet.com.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12425

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA