REKLAMA
REKLAMA

AmRest planuje otworzyć 100 nowych lokali

Autor: PAP 18 listopada 2013 13:56

AmRest planuje otworzyć 100 nowych lokali

Grupa AmRest wyda w tym roku na inwestycje ok. 375 mln zł wobec 400 mln zł planowanych wcześniej. Podtrzymuje, że otworzy w tym roku blisko 100 nowych restauracji - poinformowali przedstawiciele spółki.

REKLAMA

- Nasz tegoroczny CAPEX wyniesie ok. 375 mln zł, trochę mniej niż planowaliśmy - powiedział Mark Chandler, członek zarządu ds. finansowych. Wcześniej AmRest zakładał, że inwestycje pochłoną w tym roku 400 mln zł.
Spółka planuje otworzyć w tym roku blisko 100 restauracji. Od początku roku otwarto 72 lokale, z czego 37 w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, 7 w Rosji i 26 restauracji la Tagliatella. AmRest widzi oznaki poprawy na wszystkich rynkach i z optymizmem patrzy w przyszłość.
- Z kwartału na kwartał z coraz większym optymizmem patrzymy w przyszłość, sytuacja makro się poprawia i jesteśmy coraz bardziej przekonani, że ta poprawa w gospodarce się utrzyma - powiedział Wojciech Mroczyński, członek zarządu AmRestu.
AmRest kontynuuje testy restauracji La Tagliatella na nowych rynkach. - Wstrzymujemy dodatkowe inwestycje do czasu aż będziemy pewni, że mamy dobry model biznesowy. Decyzja co do dalszych inwestycji i wybranych rynków możliwa będzie nie wcześniej niż w pierwszej połowie przyszłego roku - powiedział Mroczyński.
Po trzech kwartałach grupa AmRest ma 1,97 mld zł przychodów, 38,2 mln zł zysku operacyjnego i prawie 50,4 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12425

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA