REKLAMA
REKLAMA

Analitycy: w drugiej połowie roku EKO Holding osiągnie dużo lepsze wyniki

Autor: dlahandlu.pl 9 września 2010 15:03

„EKO otrzymało 88 mln zł w ofercie publicznej, które głównie będą przeznaczone na akwizycje. Uważamy, że przejęcie Inter-Kram to nie wszystko i spółka ogłosi kolejne przejęcie przed końcem roku. Poza tym uważamy, że Eko osiągnie znacznie lepsze wyniki w drugim półroczu, idąc w kierunku ambitnej prognozy zysku netto w wysokości 29 mln zł. Biorąc to pod uwagę oraz obserwując stabilną poprawę siły polskiego konsumenta, rozpoczynamy rekomendowanie EKO Holding od zalecenia „kupuj" ,ustalając dwunastomiesięczną cenę docelową na poziomie 9,3 zł za akcję (16 proc. potencjał wzrostu)" - napisano w raporcie DM BZ WBK.

REKLAMA
To już druga rekomendacja dla EKO Holding S.A., obecnego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 24 marca 2010 roku. 11 czerwca analitycy Copernicus Securities rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla EKO Holding S.A. od zalecenia "akumuluj", wyznaczając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 9 zł.

Działalność Grupy EKO Holding koncentruje się w obszarach sprzedaży detalicznej i hurtowej.
W skład Grupy wchodzi blisko 220 sklepów EKO, tworzących jedną z największych sieci supermarketów w Polsce a także nowo pozyskane sklepy sieci Inter Kram i ponad 500 sklepów Rabat, objętych umowami franczyzowymi. Sieć EKO posiada wiodącą pozycję na rynku sprzedaży detalicznej w południowo-zachodniej Polsce. Do EKO Holding należy również Polska Grupa Drogeryjna, lider hurtowej dystrybucji artykułów drogeryjnych w kraju.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA