REKLAMA
REKLAMA

Analityk: Nie można oczekiwać, aby Eurocash i Emperia wróciły do negocjacji

Autor: KBCSecurities/portalspozywczy.pl 2 listopada 2011 09:12

Analityk: Nie można oczekiwać, aby Eurocash i Emperia wróciły do negocjacji

Nie można oczekiwać, aby strony wróciły do negocjacji, ponieważ zarząd Emperii jest zdeterminowany nie sprzedawać Tradisu Eurocashowi - mówi Kamil Szlaga, analityk KBC Securities. Jego zdaniem nie można oczekiwać, aby strony wróciły do negocjacji, ponieważ zarząd Emperii jest zdeterminowany nie sprzedawać Tradisu Eurocashowi. Według Szlagi arbitraż potrwa co najmniej kilka miesięcy, a decyzja jest trudna do przewidzenia.

REKLAMA

Zdaniem Kamila Szlagi podjęcie decyzji (ws. zgody na przejęcie przez Eurocash spółki Tradis - red.) zabrało UOKiK dziewięć miesięcy i to właśnie zdecydowało o porażce transakcji. Emperia zdążyła wycofać się z transakcji.

Przypomnijmy, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez Eurocash spółki Tradis, której właścicielem jest Emperia, pod warunkiem, że spółka zamknie 12 placówek w ciągu roku od momentu podpisania umowy.

Emperia stoi na stanowisku, że umowa z Eurocashem jest nieważna, a decyzja UOKiK nie ma na to wpływu. Spółka zamierza sfinalizować sprzedaż biznesu detalicznego i skoncentrować się na działalności hurtowej, aby osiągnąć pozycję lidera na polskim rynku hurtowym FMCG.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA