PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Atrium przejmuje Galerię Dominikańską za 151,7 mln euro

Autor: dlahandlu.pl 21 czerwca 2013 14:15

Atrium European Real Estate nabyła wrocławską Galerię Dominikańską za kwotę 151,7 miliona euro od spółki joint-venture składającej się z Otto Family oraz Deutsche EuroShop AG.

Przejęcie to jest zgodne z ogólną strategią Grupy obejmującą pozyskiwanie wiodących i generujących przychód centrów handlowych w największych miastach w regionie, w tym w Polsce.
Inwestycja zostanie sfinansowana z istniejących zasobów finansowych Grupy. Transakcja musi zostać zatwierdzona przez polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a także jest także uzależniona od spełnienia określonych warunków wstępnych. Oczekuje się, że etap ten zostanie zamknięty w trzecim kwartale 2013 r. Centrum handlowym w dalszym ciągu zarządzać będzie spółka ECE, ściśle współpracując z wewnętrznym zespołem ekspertów zatrudnianych przez Atrium.
Galeria Dominikańska to centrum handlowe klasy A z około 32 900 mkw. powierzchni najmu brutto na trzech poziomach, 102 lokalami użytkowymi oraz siłownią wynajętą przez AM Fitness Club. Zarówno poszczególne lokale użytkowe, jak i 1250mkw. powierzchni biurowej są w pełni wynajęte. Głównymi najemcami są supermarket Carrefour oraz salon Media Markt, a także różnorakie polskie i zagraniczne marki, w tym Van Graaf, Zara, Pull & Bear, Bershka, Benetton, Douglas, Sephora, Mango, Max Mara, New Yorker i Reserved. Galeria posiada także atrakcyjną ofertę punktów gastronomicznych oraz usług hotelarskich. Średni okres trwania wszystkich umów najmu wynosi 6 lat. Do centrum przynależy 900 miejsc parkingowych.
Galeria Dominikańska została otwarta w 2001 roku.

Nabywcę reprezentowała firma Cushman & Wakefield, a sprzedającego reprezentowała firma Jones Lang LaSalle.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Mru 2013-06-21 20:23:24

    Jakby w tytule była poprawna kwota wpisana, to nawet bym tu nie zajrzał.. a tak proszę.. jest klik!

  • Martin 2013-06-21 17:51:49

    Atrium przejmuje Galerię Dominikańską za 15,7 mln euro...    Za 15,7mln euro, to chyba bym od sąsiada pożyczył i pobiegł kupić...

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11517

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane