REKLAMA
REKLAMA

Auchan kupuje centra handlowe w Rumunii

www.portalspozywczy.pl 7 lipca 2014 14:34

Francuska grupa Auchan za 280 mln euro kupiła w Rumunii 12 centrów handlowych. W każdym z nich znajdowały się hipermarkety Real, przejęte przez Auchan od niemieckiej grupy Metro w minionym roku - poinformował portal "Fresh Plaza". Podobne działania w Polsce zapowiadali w maju w rozmowie z serwisem portalspożywczy.pl Marek Szeib, dyrektor generalny i prezes Auchan Polska oraz Francois Colombie, przewodniczący rady nadzorczej Auchan Polska.

REKLAMA
To, co polski Auchan wygeneruje jako dodatkowe środki na inwestycje, to będzie mógł zainwestować. Nic się tu nie zmienia, a więc rozwój będzie postępował w zależności od możliwości inwestycyjnych Auchan w Polsce. W ramach naszej strategii chcemy kupić kilka nieruchomości handlowych, w których działają sklepy Real - mówił serwisowi portalspozywczy.pl Szeib. Jak dodał Colombie, kilka funduszy wyraziło zainteresowanie sprzedażą swoich nieruchomości.

Rumuńskie centra handlowe, które przejęło Auchan, znajdują się w Bukareszcie, Timisoarze i ośmiu innych miastach. We wszystkich z nich ulokowane były hipermarkety Real (ich rebranding na Auchan zakończony został w kwietniu 2014 r.). Łączna powierzchnia przejętych centrów handlowych to ok. 200 tys. mkw. Auchan w minionym roku przejęło 20 rumuńskich sklepów sieci Real.

Francuska grupa na ten moment posiada w Rumunii 31 hipermarketów, które generują rocznie sprzedaż na poziomie ponad 1 mld euro.

Grupa Auchan w styczniu 2014 r. uzyskała zgodę UOKiK na przejęcie 49 hipermarketów Real w Polsce. Wcześniej Auchan miało w naszym kraju 29 sklepów, a Real 57. Ostatecznie francuska sieć nie będzie jednak miała 86 lokalizacji pod swoim szyldem, a 78, bowiem zgoda UOKiK na przejęcie miała charakter warunkowy - Urząd jednocześnie nakazał Auchan sprzedaż 8 hipermarketów Real w terminie 18 miesięcy od momentu wydania decyzji.

Pierwszy w Polsce sklep po rebrandingu z Reala na Auchan wystartował w Centrum Handlowym Karolinka w Opolu 27 czerwca 2014 r. Rebranding wszystkich sklepów w naszym kraju ma się zakończyć w ciągu dwóch lat.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA