REKLAMA
REKLAMA

Auchan po przejęciu Reala liderem segmentu hipermarketów

Autor: Rzeczpospolita 3 grudnia 2012 09:06

Francuska grupa po sfinalizowaniu przejęcia będzie liderem segmentu hipermarketów i zbliży się do Biedronki - pisze "Rzeczpospolita".

REKLAMA
Real ma w Polsce 54 hipermarkety, a po przejęciu ich przez Auchan pod szyldem francuskiej grupy działać ich będzie ok. 80, najwięcej na rynku. Jak podaje firma doradcza Planet Retail, w tym roku dzięki transakcji przychody Auchan można szacować na ok. 3 mld euro, co powinno firmie pozwolić przeskoczyć Tesco i zostać wiceliderem rynku, za Biedronką - pisze "Rz".

W Warszawie i okolicach Auchan ma obecnie trzy placówki, Real - pięć. W tym kontekście ciekawe, jak będzie wyglądała decyzja UOKiK. Przy poprzednich tego typu przejęciach każdy rynek lokalny rozpatrywany był oddzielnie, dlatego zarówno Biedronka jak i Carrefour, finalizując przejęcia, musiały sprzedać część sklepów.

Zdaniem Krzysztofa Badowskiego, partnera zarządzającego w Roland Berger, rosnąca dysproporcja pomiędzy dominującym detalistą, czyli Biedronką, a kolejnymi sieciami może doprowadzić do kolejnych transakcji - czytamy w "Rz".


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA