PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Auchan w konflikcie z jednym z najemców Galerii Hetmańskiej

Autor: Gazeta Wyborcza Białystok 29 września 2010 09:33

Komornik sądowy na zlecenie Auchan zablokował wszystkie konta Krzysztofa Kucharskiego, właściciela firmy Biasco i najemcy lokali w Galerii Auchan Hetmańska. Powodem była kwota 160 zł, jakie przedsiębiorca miał zwrócić. Najemca kwotę zapłacił w terminie, tyle że Auchan nie dostrzegło tego faktu - podaje Gazeta Wyborcza Białystok.

Problemy zaczęły się jeden z lokali Kucharskiego, salonik prasowy, zaczął przynosić straty. Gdy dług za nie płacony czynsz przekroczył 59 tys. zł, Auchan wyłączył w salonie prąd, a sprawę skierowało do sądu. Sąd swoim wyrokiem w połowie sierpnia kazał Kucharskiemu oddać lokal i zapłacić w terminie koszty procesu - 160 zł. Choć przedsiębiora to zrobił, komornik sądowy zawiadomił o wszczęciu egzekucji, a kilka dni później Kucharski miał zablokowane karty i konta - czytamy w gazecie.

Dorota Patejko, rzecznik Auchan na Polskę wyjaśnia na łamach "GW", że sprawa 160 zł została umorzona, a konta są w dalszym ciągu zablokowane ponieważ komornik w tej chwili szacuje koszty postępowania egzekucyjnego związane z wcześniejszym postępowaniem dotyczącym zwróconego lokalu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11109

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane